Безконтактне та контактне маркування. Переваги і недоліки

Безконтактне та контактне маркування

Сучасні технології маркування передбачають різні методи нанесення інформації на виріб, безконтактно чи контактно. Не можна сказати, що той чи інший метод поганий, кожен з них має свої переваги та підходить для певних завдань.

До безконтактного маркування відноситься нанесення символів за допомогою краплеструминного, термоструминного та лазерного принтера.

Це основні технології, які популярні на даний момент серед виробників. Головна перевага методу – використання на нерівній поверхні та виробах нестандартної форми. Метод відмінно підходить як для пористих, так гладких поверхонь виробів. Часто застосовують для маркування пляшок, банок, дрібних предметів, дротів, труб та іншого. Пристрої безконтактного маркування ідеально підходять для обов’язкового маркування продукції на середньошвидкісних виробничих лініях. Тут же, варто відзначити хорошу зносостійкість обладнання такого типу, так як голівка, що друкує, не піддається фізичному впливу з поверхнею виробів. Основний плюс безконтактного друку – вона не деформує поверхню виробу і не псуватиме її, що зменшує кількість можливого шлюбу друку.

До контактного маркування відносяться термотрансферний друк, фрезерування, ударно-точкове маркування, нанесення маркування методом штампування. Більшість цих типів маркування підходять для твердих рівних поверхнях, наприклад металу. Контактний друк справляється там, де безконтактний недоцільний, наприклад, якщо нам потрібний саме довготривалий друк. Термотрансферні маркіратори підходять для друку на етикетках, бирках та наклейках на товари. Найчастіше, контактний друк передбачає довготривале маркування, яке не стереться під будь-яким впливом.

Переваги і недоліки

Є плюси кожного методу, так є і побічні недоліки, які виділяє для себе кожен користувач. Якщо ми говоримо про контактний друк, то це знос друкуючих головок, голок, які використовуються для нанесення інформації, особливо якщо тверда поверхня. Тут варто відзначити можливість шлюбу під час друку, оскільки при неправильному налаштуванні обладнання або зіпсованій якості друку псується сама якість виробу. У термотрансферному друку такої технології немає, але в даному випадку багато хто визначає саме високий рівень витрат на розхідники – риббони, стрічки тощо.

У безконтактному способі виділяють “брудний” спосіб нанесення чорнила, у випадку зі струменевими маркіраторами. Але ця проблема також усунута в нових моделях струменевих маркіраторів, в яких є легка заміна картриджів з чорнилом, а також автоматичне промивання гідросистеми та сопла маркіратора. Якщо ми говоримо про лазерні принтери, то тут доведеться чітко дотримуватись усіх правил безпеки з користування маркиратором і навчити цьому всіх співробітників.

Компанія Marking допоможе вам визначиться з методом друку для свого виробництва та підібрати обладнання для оптимізації процесу випуску продукції.

Уточнити вартість
×
Обратная связь
×
ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!