Що таке безконтактне та контактне маркування? Сфера застосування.

Безконтактне маркування

Безконтактні способи маркування зручні тим, що не псують поверхню виробу або упаковки, тому часто застосовують у багатьох сферах виробництва. Таким методом можна залишити маркування навіть на найтоншій поверхні. До безконтактних належать:

лазерні маркіратори;
краплеструминні маркіратори;
термоструминні маркіратори.

Кожен із цих видів здатний залишити якісний друк як на папері, склі, картоні, пластиці і навіть на металі. Такі способи мають ряд переваг, а особливо стійкість обладнання при великому обсязі роботи, адже немає стирання сопла або головки маркатора і фізичних пошкоджень обладнання. До плюсів можна віднести і можливість якісного друку на будь-якій поверхні та під будь-яким кутом на продукції та відмінно підходить для маркування на предметах маленьких розмірів або неправильної форми.

Застосовуються такі маркіратори у таких сферах виробництва як:

  • виробництво будівельних матеріалів;
  • харчове виробництво – так як можна використовувати харчові чорнила і або звичайні на упаковці, що безпечніше для споживача;
  • фармацевтичне провадження;
  • косметичні вироби, парфуми, товари гігієни;
  • виробництво напоїв;
  • виробництво тютюнових виробів та багато іншого.

Навіть незважаючи на використання витратних матеріалів у струменевих принтерах, безконтактне маркування є раціональнішим, у деяких випадках.

Контактне маркування

Контактне маркування використовується дедалі рідше. Такий вид друку найчастіше використовується для твердих поверхонь, частіше для металів різного типу, коли необхідно залишити маркування на грубому матеріалі, при невеликих обсягах виробництва. Чому саме за невеликих? Тому що контактні принтери та обладнання дуже зношуються в процесі роботи. Часто, вони потребують ручного контролю та налаштування оператора. Інші типи контактного друку:

  • штамп;
  • таврування;
  • гравіювання;
  • електрохімічний друк та інше.

Мабуть, єдиним актуальним методом контактного маркування є термотрансферний друк. Термоперенос чудово перекладає друк зі стрічки на поверхню та створює якісне зображення на будь-якому типі паперу чи картону. Недоліком є ​​те, що поверхня повинна бути ідеально рівною, як і в будь-якому іншому методі контактного друку.

Метод маркування за допомогою готових етикеток можна віднести до контактного друку, адже апарат для перенесення етикетки залишає її безпосередньо на упаковці. І знову ж таки, поверхня повинна бути ідеально рівною.

На сайті Marking.in.ua ви можете розглянути різні варіанти маркіраторів від популярних брендів маркувального обладнання.

Уточнити вартість
×
Обратная связь
×
ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!