Маркування підшипників. Види, сучасні методи маркування

Маркування підшипників, види.

Інформація, що залишається на підшипниках, важлива в першу чергу для споживачів, які розрізняють їх за належністю, розмірами, інформацією про виробника та іншою інформацією відповідно до ГОСТу. Головними вимогами до такого маркування є довговічність та стійкість до механічного та хімічного впливу на виріб. Маркування має бути читабельним, незважаючи на розміри підшипника.

Залежно від матеріалу, типу металу, підшипника та обсягом виробництва є різні способи маркування такого типу виробу. Виробник вибирає найефективніший спосіб маркування, який буде вигідним економічно та ефективним для довговічності маркування.

Розглянемо, які основні типи маркування підшипників використовують:

  • Таврування за допомогою штампів. Такий тип маркування використовується на великих виробництвах, де виробництво самих штампів не буде досить затратним. Маркування виходить якісним і стійким до високих температур, але знову ж таки для невеликого виробництва такий тип маркування не вигідний.
  • Електрохімічне маркування (електрохімічне травлення). Хороший спосіб маркування для невеликого обсягу виробництва, навіть за умов маленьких партій складі.
  • Ударно точкове маркування. Створюється за допомогою карбідного інструменту, який вибиває маркування на металі методом гравіювання. Спосіб досить практичний, але з недоліків значиться саме швидке зношування карбідного інструменту і сам по собі процес такого маркування повільний.
  • Електроіскровий метод маркування. Такий спосіб маркування плавить поверхню металу на невелику глибину. Маркування виходить нестерпним і чітким, але в недоліках значиться відсутність можливості створити кольоровий друк, низький рівень продуктивності (процес досить трудомісткий) та знос електрода, який застосовується для нанесення друку.

Сучасний метод маркування підшипників

У списку не вказано один вид маркування підшипників, який є найпрактичнішим – лазерний друк. Лазерні маркіратори відмінно справляються з маркуванням на такому типі виробу і більше того, підходять для будь-якого обсягу виробництва та розміру виробів.

Метод лазерного маркування працює з допомогою безконтактного випалювання поверхні підшипника лазером. Плюси такого методу:

  • швидкість друку;
  • автоматизація лазерних маркіраторів – в залежності від моделі, оператор може абсолютно вимагатися на момент роботи;
  • низький рівень розхідників – з розхідників не потрібні чорнило або картриджі, але може знадобитися засіб для обробки поверхні
  • металу, що збільшує якість друку та значно знижує витрати;
  • довговічність друку та високий рівень стійкості до будь-яких зовнішніх впливів.

Якщо вам необхідно визначитися з вибором лазерного маркатора або отримати консультацію щодо його обслуговування, компанія Marking надасть вам допомогу. На сайті представлені тільки найякісніші та найпопулярніші моделі маркіраторів, які використовують виробники в Україні та інших країнах світу.

Уточнити вартість
×
Обратная связь
×
ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!