Маркування товарів у 2022 році – перелік товарів, що підлягають маркуванню

Маркування товарів у 2022 році

Стандартні норми та вимоги до маркування продукції будь-якого типу не змінюються критично з кожним роком. Деякі правила спрощуються, щоб полегшити процес виробництва та обліку. Вносяться нові товари до переліку “обов’язково до маркування”, щоб уникнути підробок та контрафакту в категоріях, а різні новинки, яких немає у загальних списках, обов’язково маркуються надалі. Адже маркування необхідне не тільки для реєстрації виробу в базах обороту, але і для створення інформаційного поля для покупця.

2022 року в Україні вимоги до маркування спростили через військові дії. На початку березня вийшла ухвала, яка дозволяє не маркувати імпортні товари, зокрема харчові продукти та корми. Якщо раніше, оператор-постачальник імпортних товарів повинен був маркувати товар, тобто. створювати маркування державною мовою, то зараз ці правила не діють на період бойових дій. Це значно спрощує процес постачання продукції та її реалізації. Але це не означає, що товари не проходять перевірку на якість та відповідність на оригінал. Не варто забувати про маркування виробника та момент перевірки товарів на митниці, санітарними службами та наявністю всіх номенклатур та документів від виробника.

Трохи пізніше такі ж обмеження зняли і з нехарчових імпортних товарів (миючі засоби, медикаменти, дитячі товари, одяг), маркування яких проводилося у зоні бойових дій. Облік товарів відбувається за специфічними правилами, але такі вироби також проходять низку перевірок.

Перелік товарів, що підлягають маркуванню

Якщо ми говоримо не про імпортні товари, а про “місцеве” виробництво, то перелік продукції обов’язкової до маркування залишається тим самим, а саме:

  • всі види харчових продуктів:
    • молочна продукція;
    • м’ясо та м’ясні вироби;
    • крупи та каші;
    • макаронні вироби
    • дитяче харчування;
    • соуси і т.д.
  • напої:
    алкогольні;
    безалкогольні;
    вода.

  • усі види тютюнових виробів, електронні сигарети;

  • нехарчові продукти:
    товари гігієни;
    косметичні засоби та парфумерія;
    дитячі товари гігієни;
    добрива та корми для тварин;
    одяг та текстильні товари;
    взуттєві товари;
    техніка;
    меблі;
    будівельні матеріали та багато іншого.

  • фармацевтичні товари.

Для багатьох категорій та груп, правила не зради після оновлення з 2021 року. Інформація має бути чітко видно і показані основні важливі дані для кожної групи (терміни придатності, дата виробництва, номер партії, унікальний код та штрих-коди).

Компанія Marking допоможе вам з підбором правильного рішення маркування та в обслуговуванні маркувального обладнання для будь-якого типу виробництва та складу

Уточнити вартість
×
Обратная связь
×
ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!