Маркування лакофарбових матеріалів. Особливості, обладнання

Маркування лакофарбових матеріалів

Маркування лакофарбових матеріалів має ряд особливостей, які починаються з процесу маркування та закінчуються розшифровкою інформації. По ряду вимог до такого типу товарів маркування відіграє важливу роль саме для покупця. На лакофарбових матеріалах залишають низку інформації:

  • вид лакофарбового матеріалу;
  • тип плівкоутворювальної речовини, яку використовують для виготовлення;
  • умови використання;
  • номер лакофарбового матеріалу від виробника;
  • колір, якщо матеріал є пігментованим.

Вся ця інформація специфічна і наноситься на упаковку у вигляді цифрових та буквених значень, які розпізнаються за розшифровкою. Лакофарбові матеріали мають досить тривалий термін використання. Саме тому, в першу чергу, маркування має бути стійким до зносу, щоб інформація не стерлася або вицвіла за різних умов зберігання. Друга вимога до маркування лакофарбових – воно має бути якісним, помітним і читабельним, щоб покупець міг у будь-який момент дізнатися всю необхідну інформацію.

Особливості маркування та обладнання

Зазвичай для лакофарбових матеріалів використовують різні типи тари. Це можуть бути різні за обсягом металеві банки та пластикові тари різного типу (банки, тюбики, туби, каністри). До упаковки досить суворі вимоги через токсичність та пожежонебезпечність деяких типів лакофарбових, що також потрібно врахувати в процесі маркування.

І так, яке обладнання вибрати і як? Виробники часто віддають перевагу маркуванню етикетками, хоча це досить витратний процес і ненадійний через знос етикетки в процесі зберігання. Етикетка відразу помітна для покупця, але виробники намагаються залишити будь-яку інформацію і на упаковці. Не варто створювати зайві витрати, враховуючи, що це справді товар тривалого використання та зберігання, виберіть раціональніший і ефективніший метод маркування.

Лазерне маркування.

Лазерні маркіратори відмінно підійдуть для тари з будь-якого типу металу. Такий принтер має високу швидкість друку, здатний залишати різні символи та не потребує витратних матеріалів. Лазерне маркування буде довговічним і не зітреться за умов зберігання та експлуатації.

Але важливим моментом є умови на виробництві. Так як, лакофарбові матеріали у великій кількості можуть виділяти пожежонебезпечні пари, варто помістити маркиратор у захищеному приміщенні та маркувати його після розливу та повного пакування та консервації продукції, або ж до моменту розливу лакофарбових матеріалів.

Струменеві маркіратори.

Найоптимальніший варіант для маркування. Капеструйний маркіратор здатний швидко друкувати всю необхідну інформацію якісно та з мінімальною кількістю шлюбу. Така печатка прослужить довго, а з використанням добре підібраного чорнила вона буде стійка до будь-якого зносу.

Термоструминний маркіратор допоможе залишити друк високої роздільної здатності в кілька рядків і навіть логотипи та різні типи кодів та символів. З витратних матеріалів чорнило та розріджувачі, але нові моделі струминних маркіраторів продумані для зменшення витрат витратних матеріалів.

Який маркатор вибрати для лакофарбових матеріалів вирішувати Вам, виходячи зі своїх потреб та умов виробництва, але компанія Marking.in.ua допоможе вам підібрати не тільки найкращий варіант маркувального обладнання, але й надасть низку послуг з його оптимізованої експлуатації.

Уточнити вартість
×
Обратная связь
×
ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!