Особливості маркування лікеро-горілчаної продукції

Особливості маркування лікеро-горілчаної продукції

Вимог до маркування та упаковки лікеро-горілчаної продукції досить багато. Ми бачимо інформацію на етикетках з двох сторін пляшки, а також інформація розташовується на етикетці навколо шийки та пробки пляшки – кол’єретці. Виробник зобов’язаний залишити стандартну інформацію для споживача – номер партії, дату розливу тощо. Розглянемо докладніше, які особливості маркування лікеро-горілчаної продукції:

  1. Матеріал тари. Пляшки для алкогольних напоїв бувають абсолютно різні, але якщо ми говоримо про лікеро-горілчану продукцію, то це скло, для елітних колекційних напоїв використовують часто керамічні пляшки та кришталеві.
  2. Форма пляшки. Важливо враховувати, що якщо пляшка нестандартної форми, що часто застосовується для унікалізації лікеро-горілчаної продукції, то процес маркування може бути ускладнений. Необхідно правильне встановлення маркіратора на товарній стрічці, щоб мінімізувати випадки, коли друк буде залишено не на тому місці.
  3. Колір пляшки. Для такого типу продукції використовують абсолютно різні кольори пляшок – прозоре скло, напівбіле, зелене, для вина найчастіше використовують темний тип тари, щоб ультрафіолет не впливав на процес дозрівання напою. Для друку це також створює складності, адже якщо маркування залишається за допомогою струменевих принтерів, необхідно правильно підібрати чорнило, щоб маркування було помітне.
  4. Умови виробництва. Як правило, це підвищений рівень вологості та цукровий пил, який може впливати на роботу всього обладнання в цеху. Зверніть увагу на маркувальне обладнання із захищеним корпусом, щоб продовжити термін його експлуатації та зменшити кількість можливих поломок. Це стосується, особливо, струминних маркіраторів, у яких друкуюча головка може періодично забиватися.

Яке обладнання вибрати?

Варіантів досить багато – струменеве маркування, термотрансферне і т.д., але виробники все частіше почали звертати увагу саме на лазерне маркування для лікеро-горілчаної продукції, тому що:

  • це можливість друку на будь-якому типі та кольорі поверхні – маркиратор працює без використання чорнила, тому маркування буде видно і на темній пляшці, і на світлій;
  • висока швидкість друку та мінімум шлюбу;
  • для будь-якої форми тари – при правильній установці, маркиратор залишить інформацію у відповідному місці тари, навіть якщо вона “неправильної” форми;
  • підходить для елітного алкоголю з довгим процесом витримки – друк нестерпний і довговічний і стійкий до зносу і зовнішніх факторів.

Раніше активно використовували струминний друк для лікеро-горілчаної продукції, але вона не є настільки стійкою до різних умов зберігання та транспортування на такому типі тари. Варіант лазерного маркування значно покращує процес виробництва та знижує витрати, хоча вартість самого маркатора вище за струменеві, але швидко окупається в процесі експлуатації.

Компанія Marking надати вам якісне маркувальне обладнання будь-якого типу лише від найкращих брендів маркіраторів.

Уточнити вартість
×
Обратная связь
×
ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!