Штрафи за відсутність чи неправильне маркування товарів Україні
Незважаючи на те, що час важкий для всіх сфер бізнесу та виробництва, які намагаються підтримати свою справу та свою країну, на період воєнного стану умови маркування для виробників та постачальників імпорту були зведені до мінімуму. Але не варто забувати, що товар все-таки повинен відповідати всій супутній документації та нормам якості. Виробники, які мають можливість маркувати свій товар навіть в умовах бойових дій та роблю це, щоб не втратити свій обсяг клієнтів, тому що маркування це і частина дизайну та заходів щодо впізнаваності товару, а також полегшення системи транспортування та обліку продукції.
Але що було і, можливо, буде після закінчення війни? На що чекати виробникам. Поки всі трохи розслабилися, згадаємо, що є закони, які накладають штрафи на виробника за неправильне маркування.
Інформація про харчовий продукт має бути точною, достовірною та зрозумілою для споживача. За це відповідає оператор ринку. 6 серпня 2019 року набрав чинності Закон України 2639-VIII «Про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів». Вимоги до маркування харчових продуктів обумовлювалися і існували до того моменту, проте базувалися вони через неповажне ставлення до споживача. Наприклад, маркування на етикетку наноситься такими дрібними літерами, що навіть людині з гострим зором важко розглянути склад продукту, і така інформація була не повною.
Нюансів досить багато, але найбільша ймовірність потрапити під штрафні санкції – це не вказати інгредієнти-алергени, які можуть входити до складу харчового продукту. Вони обов’язково повинні бути виділені кольором або шрифтом і візуально відрізнятися від інших інгредієнтів. У разі надання інформації про інгредієнти, що викликають алергічні реакції або непереносимість, штраф становить 30 мінімальних заробітних плат.
Надання недостовірної інформації про продукт, зміна оператором ринку інформації про нього тягне за собою накладення штрафу на юридичних осіб у розмірі 15 мінімальних заробітних плат, а на фізичних осіб-підприємців — у розмірі 10 мінімальних зарплат.
Подивимося, чи зміниться система штрафів після закінчення воєнних дій, але навіть зараз за порушення таких суттєвих правил штрафи можуть накладатися на операторів ринку. Полегшення системи передбачає більш спрощені вимоги до оформлення маркування та необов’язкову форму українською мовою.
Компанія Marking допоможе не тільки з підбором обладнання, а й підкаже “новачкам”, як зробити маркування своєї продукції оптимізованою та безпроблемною.