7 порад! Як зчитати штрих-код, якщо він не читається

Трохи про штрих-код

Штрих-код досить універсальний засіб для донесення інформації користувачеві товару чи виробу. Він не тільки підтверджує справжність товару, а й розповідає споживачеві про його властивості та характеристики, правила користування та багато іншого. Чи варто згадувати, що штрих-код – це досить складне кодування даних, яке є унікальним для кожного виробу.

У торгівлі штрих-код спрощує процес торгівлі, в умовах складу він допомагає створити швидкий облік товару та зафіксувати його обіг. Його застосування досить різноманітне.

Зчитування штрих-коду, в наш час, можливе навіть зі свого смартфона, а не тільки за допомогою спеціального сканера, але давайте розглянемо, що робити, якщо він не зчитується з вашого пристрою.

7 порад як зчитати штрих код, якщо він не читається

Навіть якщо деякі способи вам здадуться надто простими для вирішення такої проблеми, спробуйте, можливо, це і є рішення. І так розглянемо, що можна зробити в такому випадку:

  1. Перевірте працездатність вашого сканера – іноді обладнання може не спрацьовувати саме через внутрішні проблеми з системою, або зі застарілою версією ПЗ, до якого підключений сканер. Дані можуть передаватися некоректно. Якщо це звичайний смартфон – перевірте ще раз програму або утиліту.
  2. Чітка видимість штрих-коду – штрих-код має бути рівно розташований у “рамці” сканування, без перекриття смуг штрих-коду. Розміри та роздільна здатність у налаштуваннях сканера повинні відповідати якості штрих-коду. Можливо, через те, що штрих-код для сканера виглядає розмитим, він його і не бачить.
  3. Освітлення – так, проста деталь, яка також може вплинути на видимість штрих-коду. Зайві відблиски можуть відсвічувати від штрих-коду та перекривати смуги на поверхні, це часто відноситься до етикеток, адже їх покриття глянсове.
  • Перевірте штрих-код на цілісність – якщо помилка зі зчитуванням не пов’язана з обладнанням, значить проблема може бути в самому штрих-коді. Перевірте його на наявність потертостей та відсутність деталей.
    • Вбийте штрих-код у програму вручну – такий спосіб часто застосовується, якщо немає сумнівів в оригінальності товару, але штрих-код чомусь не зчитується. У систему вбивають саме цифри коду, розташовані під областю ліній шифрування.
  • Сфотографуйте штрих-код і спробуйте зчитати його із зображення – можливо проблема саме в поверхні, де нанесений штрих-код, таким чином ви зможете перевірити його так.
  • Якщо штрих-код на упаковці пошарпаний і потертий сфотографуйте та відредагуйте фото, додайте контрасту у фото. Такий “лайфхак” допоможе відновити частину зображення ліній та прочитати код без ручного введення коду.

Можливо, саме один із цих способів допоможе вам впоратися з проблемою зчитування штрих-коду.

Уточнити вартість
×
Обратная связь
×
ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!