Що обов’язково потрібно знати про маркування ліків?

Вимоги до маркування ліків

Маркування ліків є обов’язковим при будь-якому вигляді, формі та типі препарату. Причому не тільки для виробника, а й для постачальників та на точках продажу в аптеках. Це вид товару, який повинен бути перевірений на оригінальність і відповідність якості як постачальником, так і кінцевим покупцем.

І так, що обов’язково потрібно знати про маркування ліків:

  • маркування термінів придатності та назви препарату має бути на кожній платівці таблеток або флаконі препарату та окремо на коробці препарату;
  • маркування повинне бути нестираним;
  • є окремо відведені місця друку кожного розділу інформації на препаратах, які залежить від виду продукції;
  • обов’язкове маркування штрих-коду або QR-коду на індивідуальній коробці препарату;
  • код повинен зчитуватися з будь-якого пристрою;
  • маркування може бути кількома мовами в інструкції, але на упаковці основна інформація має бути надрукована шрифтом Брайля українською мовою;
  • перед початком маркування лікарських препаратів, необхідно подати на реєстрацію повний макет дизайну та маркування з чітко відведеними місцями маркування.

Це основна інформація щодо друку маркування на ліках. Є ще багато обов’язкових норм і правил до маркування, щоб препарати допустили до продажу.

Чим маркують лікарські препарати?

Маркувати картонну упаковку можна різними методами. В основному виробники віддають перевагу струменевим методам друку, у таких випадках. Маркування виходить чітким та читабельним. Для друку кодів використовують термоструминні маркіратори, щоб створити маркування високої роздільної здатності будь-якого розміру. Зі спеціальним чорнилом, маркування не буде стиратися навіть з глянсової упаковки.

На пластинках таблеток використовують або лазерне маркування через специфіку властивостей пластин, або маркування у вигляді штампу. І той і той метод не перемо і розташовується в зоні недоступної для деформації. Також відбувається і з препаратами у тюбиках.

Для ампул використовують лазерний друк на склі або термоструминне маркування, щоб створити якісний друк на кожній ампулі окремо.

Якщо у вас залишилися питання про маркування ліків і з вибором маркатора, ви можете знайти відповідні варіанти на сайті Marking.in.ua, де консультанти дадуть відповідь на всі ваші питання і підберуть для вас найкращий варіант обладнання.

Уточнити вартість
×
Обратная связь
×
ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!