Що таке лазерне маркування – сфери застосування
Зміст:
- Лазерне маркування, у чому переваги;
- Сфери застосування лазерного маркування.
Для будь-якого виробника маркування свого товару стало необхідним не лише через вимоги за нормами та ГОСТами, а й через необхідність захисту свого бренду від підробок, які можуть зіпсувати загальну репутацію компанії, а також донесення до споживача необхідної інформації.
Так виробник інформує про дату виробництва, номер партії, серію або, наприклад, за допомогою штрих-коду про процес виробництва товару.
Різних типів обладнання для маркування достатньо для вибору саме під свій тип виробництва, але ми поговоримо про лазерне маркування, переваги та недоліки, а також про сфери її застосування.
Лазерне маркування, у чому переваги
Лазерне маркування все частіше використовується не тільки на великомасштабних виробництвах, а й на невеликих приватних підприємцях, особливо у сфері handmade. Головна перевага такого типу маркування – довговічність. Напис або малюнок, який вигравіруваний на виробі не зітреться під зовнішнім впливом температури або вологи, що і обумовлює її надійність.
До переваг лазерного маркування відносять і її маловитратність. Вартість лазерних маркіраторів трохи перевищує вартість струминних, але вона працює без використання додаткових матеріалів, наприклад чорнила або картриджів, а обслуговування лазерних маркіраторів не дороге.
Лазерний принтер може залишати таку ж інформацію, як інші типи маркіраторів – дати, номери партій, логотипи, текст, штрих-коди, а також багато іншого.
Використовують його найчастіше для нанесення на тверді поверхні, такі як:
- дерево;
- метал;
- пластик;
- скло;
- харчові продукти;
- картон та інше.
Він справляється там, де струменевий принтер може підвести в плані чіткості, або ж не створить настільки надійний друк як потрібно.
Сфери застосування лазерного маркування
Грубо кажучи лазерне маркування працює за принципом гравіювання поверхні, тобто безконтактний вплив на поверхню за рахунок зміни її властивостей під високою температурою, що залишає ефект “випалювання”. Але як би страшно це не звучало, лазерне маркування не пошкоджує виріб навіть із тонкого матеріалу, тому що налаштування маркатора дозволяють акуратно впливати на поверхню.
Тому лазерне маркування без побоювання застосовується у таких сферах як:
- ювелірне виробництво;
- харчове виробництво;
- авіабудівне;
- приладобудівне виробництво;
- кабельне виробництво;
- виробництво автомобільних комплектуючих та багато інших сфер промисловості.
Якщо ми говоримо про ювелірне виробництво, то згадав пробу, яка обов’язково залишається на виробах. При виробництві автомобільних запчастин лазерне маркування в обов’язковому порядку використовується для того, щоб залишити унікальний серійний номер деталі. І знову ж таки, чому саме лазерне маркування? Тому що це надійно та довговічно.
Розглянути доступні та популярні моделі в Україні, від різних виробників, пропонує компанія Marking, яка спеціалізується на продажу та обслуговуванні маркувального обладнання для будь-якого типу робіт.