Які загальні вимоги до маркування?

Особливості маркування

Маркування продукції досить специфічний процес, який впливає безліч чинників, але він є обов’язковим випуску продукції на продаж і споживання. Перед запуском виробництва компанія повинна надати готовий шаблон маркування та пакування продукції на погодження до державного органу, щоб переконатися, що маркування продукції є правильним і не буде надалі змінюватися або пред’являти про порушення.

Неправильне маркування може призвести до подання про порушення прав споживачів, адже насамперед вся інформація надається безпосередньо для кінцевого покупця.

Для кожної сфери виробництва є окремі пункти з нормами та обов’язковими вимогами щодо маркування продукції, але є загальні правила для всіх типів виробництва. Розглянемо які загальні вимоги до маркування продукції:

  • Повинна бути надана вся інформація про товар:

– найменування продукту, логотип для впізнання бренду;
– назва та контакти виробника;
– дані про основні властивості товару, необхідно вказати особливості конкретних виробів (колір, розмір, продукти та смакові якості);
– визначення та зазначення шкідливих речовин, якщо вони є у складі;
– номер партії;
– дата виробництва;
– термін придатності/служби;
– штрих-код із докладними відомостями, яких немає на упаковці чи товарі;
– умови зберігання та транспортування

  • Маркування має бути чітким, читабельним і розташованим на видному місці товару;
  • Термін придатності має бути виділений окремо;
  • Маркування має бути здійснено з урахуванням усіх умов зберігання та транспортування, щоб воно було в хорошому стані протягом усього життєвого циклу товару;
  • Повинні бути короткі позначення про властивості товару – попереджувальні знаки, що використовуються у державній та міжнародній системі позначень.

Маркування як спосіб брендування

Не слід ставитись до маркування як до марної низки вимог на державному та міжнародному рівні. Багато виробників використовують маркування своєї продукції для брендування товарів, що дозволяє зробити його більш впізнаваним серед споживачів. Правильний метод маркування продукції допоможе не тільки зробити процес виробництва швидким, а й знизити витрати на витратні матеріали навіть за великих обсягів виробництва, а фахівці компанії Marking.in.ua допоможуть з підбором потрібного маркувального обладнання.

Уточнити вартість
×
Обратная связь
×
ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!