Маркіратори для електроніки. Види, застосування.

Маркіратори для електроніки

Маркування на електроніці є не менш важливим, ніж маркування на харчових продуктах. Головною метою є, знову ж таки, ідентифікація виробу та допомога його добору за параметрами маркування, підтвердження справжності. Крім плат різного типу маркуються резистори, чіп-компоненти (SMD), а також конденсатори.

Для кожного з таких компонентів є обов’язкові вимоги до маркування, щоб користувач побачив певну інформацію на виробі. Наприклад, на резисторах обов’язково має бути позначений номінал компонента, тобто значення його опору. На конденсаторах – допустима робоча напруга та інші значення.

Складність маркування іноді виникає через невеликі розміри електронних компонентів. Тому вибір неправильного маркатора або неправильне його налаштування може не тільки залишити непридатний друк, а й зіпсувати сам компонент. Не варто забувати, що маркування таких виробів має бути стійким до впливу хімікатів, які можуть бути присутніми в процесі виробництва або роботи з електронікою. Розглянемо, які види маркіраторів краще використовуватиме маркування електроніки.

Види та застосування

Перший вид маркувального принтера, який підійде для друку на електронних компонентах – лазерний. Розглянемо, які переваги лазерного маркування на електроніці:

  • довговічне маркування, яке не піддається практично будь-якому впливу хімікатів та зовнішнім факторам;
  • робота без використання фарби та чорнила;
  • можливість друкувати навіть на найменших компонентах, при правильному налаштуванні;
  • більшість таких маркіраторів автоматизовані та не вимагають участі оператора.

Лазерний маркіратор здатний залишити необхідну інформацію, не пошкоджуючи сам компонент електроніки.

Капеструйні маркіратори аналогічно добре впораються з таким типом завдань, особливо дрібносимвольні краплеструминні принтери. Виробники часто використовують такий тип маркувального обладнання для електроніки, у поєднанні зі спеціальним чорнилом, який стійкий до хімікатів і не зітрується або втратить свою якість навіть від ізопропілового спирту. Головна перевага краплеструминного маркатора в тому, що ви можете варіювати кольори друку використовуючи різні чорнила. Наприклад, для резисторів необхідні різнокольорові позначки маркування. Для деяких плат, доцільніше зробити друк чорнилом, ніж лазером.

І перший та другий варіант підходить для друку на різних поверхнях. Метал і пластик, в їх різних видах, відмінно піддається маркуванню за допомогою каплеструминного і лазерного принтера.

Вибрати потрібний маркіратор для ваших електронних виробів допоможуть фахівці компанії Marking.in.ua.

Уточнити вартість
×
Обратная связь
×
ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!