Маркування етикеток, який маркатор краще?
Чому етикетки?
Застосування етикеток дуже популярне у різних сферах, тому й способів друку на етикетках досить багато. Ми розглянемо варіанти, які найпопулярніші та порівняно вигідні, для різних типів виробництва.
Етикетки можуть бути як різного розміру, так і для різного обліку та застосування. Найчастіше їх використовують безпосередньо на упаковці товару або самому виробі, коли немає можливості залишити маркування на поверхні товару. Також, етикетки використовують і для маркування великих предметів – палет із товарами, коробок.
Етикетки можуть бути різними як за розмірами, так і за своїм виглядом – самоклеючі, водонепроникні, глянсові та матові. Тип інформації, що залишається на етикетках, може бути абсолютно різним – штрих-коди, логотипи, повна інформація про товар за готовим шаблоном.
Варто враховувати, що для друку етикетками необхідний не тільки маркіратор, а й аплікатори етикеток, для перенесення їх на продукцію/упаковку.
Який маркіратор кращий?
Все залежить від потреб самого виробництва та від типу етикетки. Давайте розглянемо, які типи маркування можна використовувати на етикетках.
- Термотрансферний друк.
Якісний метод маркування на етикетках, який переносить інформацію одразу на етикетку з фарбуючої стрічки. Такий тип маркування використовується у різних сферах. Розміри етикеток можуть бути абсолютно різні, головне правильно підібрати маркіратор з необхідною роздільною здатністю друку та налаштувати інформацію під друк. Також, термотрансферний друк передбачає не лише чорно-білий, а й кольоровий друк етикетки. Готовий шаблон маркування просто переноситься на поверхню етикетки, а далі вже інше обладнання чи співробітник розміщує етикетку продукції. - Струмене маркування.
Відразу віднесемо сюди краплеструминні і термоструминні маркіратори. Уявіть, чи ви надрукували на етикетці склад продукції, логотип компанії, тобто основні дані про продукт, перенесли етикетку на товар. Але потреба в обов’язкових даних залишається – штрих-код, номер партії, терміни придатності. Це те, що необхідно враховувати з бази даних і те, що термотрансферний маркиратор не може зробити одразу, особливо якщо друкує за готовим шаблоном на рулоні етикеток. Тут якраз, по-старому, доведеться скористатися краплеструменевим або термоструминним маркіратором.
За допомогою струминного маркатора можна надрукувати і всю інформацію на етикетці, але цей процес буде довшим, оскільки вони передбачають друк у кілька рядків, а не повністю по області етикетки, як термотрансферні маркатори.
Для підбору вигідного обладнання, варто все ж таки враховувати відразу всі процеси виробництва, а компанія Marking.in.ua допоможе підібрати як термотрансферний маркіратор, так і будь-який інший тип маркатора, який найбільш підходить під ваші запити та бажані результати.