Техніка безпеки під час роботи з маркувальним обладнанням

При роботі з будь-яким обладнанням на виробництві необхідно дотримуватися правил і норм, які убезпечать ваших співробітників від несприятливих ситуацій. Це стосується й маркувального процесу, адже маркіратори також потребують особливих умов користування та підтримання норм безпеки у роботі з ними.

Перше, і найважливіше – тільки спеціалізований співробітник маркувальник, на вашому підприємстві, повинен працювати з маркувальним обладнанням. Якщо такого співробітника на підприємстві немає, ви зобов’язуєтеся навчити фахівця працювати з маркувальним обладнанням. Він повинен підходити за станом здоров’я (пройти медичний огляд), пройти первинний та вступний інструктаж з охорони праці на виробництві, а також мати все необхідне для роботи з маркіратором.

Як працювати із струминними маркіраторами

Струменеві маркіратори безконтактно наносять друк на поверхню за допомогою розпилення чорнила із сопла, тому є ризик попадання частинок лакофарбових матеріалів у повітря. Для роботи зі струминними маркіраторами необхідно періодично провітрювати приміщення, бажано після завершення роботи та у перервах між партіями. Це знизить ризик попадання частинок чорнила та фарби на шкіру та у легкі співробітників виробництва. Щоб розпилення повітря було мінімальним, необхідно спочатку підкоригувати відстань між соплом і поверхнею виробу, на який наноситься друк.

Не забуває про спецодяг та спецвзуття для співробітників, які працюють з маркіратором. При великих навантаженнях або при погано провітрюваному приміщенні співробітники повинні бути в респіраторах або захисних масках, це допоможе усунути ризики потрапляння частинок і шкоди запахів лакофарбових матеріалів. Для захисту шкіри рук від лакофарбових матеріалів, що застосовуються, слід застосовувати захисні рукавички, а також захисно-профілактичні очищувачі шкіри та дерматологічні засоби.

Не в жодному разі, не можна проводити технічний огляд не спеціалізованому співробітнику. Також не допускається ТО при включеному та працюючому маркіраторі. Корпус обов’язково має бути закритий у процесі роботи обладнання. Не допускається чіпати сопло і знімати його в процесі друку або при увімкненому маркіраторі. Проводити заміну чорнила чи поповнення необхідно чітко за інструкцією.

Також враховуйте правила пожежної безпеки, адже лакофарбові матеріали легко спалахують, та ізоляцію всіх кабелів для підключення маркатора.

Як працювати з лазерними принтерами

У роботі з лазерними маркіраторами ризиків пошкоджень та обладнання та співробітників набагато більше. Працівник, який отримує допуск для виконання операцій на лазерному верстаті, має пройти підготовку. В результаті навчання, можна від компанії постачальника обладнання, як проводить компанія Marking, фахівець має бути ознайомлений із послідовністю процесів, структурою обладнання, функціями всіх комплектуючих для елементарного техогляду.

Робота повинна виконуватися у спеціальному захисному одязі та окулярах. Окуляри захищають очі від травмування. При обробці обов’язково необхідно уникати утворення диму, пари. Оператору не можна залишати працюючий верстат без нагляду. Якщо маркувальник не працює зі верстатом, потрібно обов’язково вимкнути лазер.

Потрібно тримати подалі від променя матеріали, які добре займаються. Робоче місце слід підтримувати в чистоті. Особливо уважно потрібно ставитися до залишків олії, які легко спалахують. Наявність вогнегасника поруч є обов’язковою.

Уточнити вартість
×
Обратная связь
×
ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!